Notepad ++ Nedir ? Ne İşe Yarar ? | Scripthaneniz Notepad ++ Nedir ? Ne İşe Yarar ? | Scripthaneniz

Notepad ++ Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere benimde kullandığım bir program önerecegim. Bu program sayesinde indirdiginiz scriptler veya temaları ücretsiz ve daha kolay bir şekilde kendinize göre düzenleyebileceksiniz.

Notepad++ , adından da anlaşılacağı gibi düzenleme konusunda gelişmiş özelliklere sahip bir program. Bu program sayesinde websayfalarını oluşturmakta büyük oranda kolaylaşmaktadır. Mesela not defteri ile açtığınız bir HTML sayfasının içindeki

tagleri normal bir yazıdan ayrılamazken, notepad++ aracımızda farklı bir renk alarak diğer kod ve metinlerden ayrılması daha bir kolay hal alıyor, ayrıca açık bırakılan, kapatılması unutulmuş tagleri de daha kolay bulmanızı sağlıyor. Yazdığınız kodları Ctrl+Space tuşu ile uygun şekilde kendisi tamamlayabiliyor. Sayfanızın satırlarını numaralandırarak sayfanızın kaç satırdan oluştuğunu görebiliyorsunuz. Programın en çok sevdiğim özelliklerinden biri ise programda FTP bağlantısının bulunması. Bu sayede notepad++ ile .php, css gibi sayfaları düzenleyip sunucunuza atacaksanız filezilla gibi ek bir ftp programı ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

Yani Notepad ++ Bir Web Site Düzenleme Ve Oluşturma Aracıdır . Ve Scripthaneniz Olarak Önerdiğimiz Güvenilir Bir Programdır.
Sitemizde Asp Scriptleri, Php Scriptleri, WordPress Temaları ,Blogger Temaları, Html Scriptleri, Bahçe Scriptleri,İnstagram Scriptleri,Wordpress Botları,Wordpress Eklentilerini ve birçok scripti ücretsiz bir şekilde indirip sitenize kurabilirsiniz. scripthaneniz.com olarak bizi takip ettiginiz için teşekkürler.

Hakkında Adam Zeki

Boş saatlerini bilgisayar başında geçirmeye meyilli, uzun yıllar bilgisayar ile uğraşmış, ondan fazla diziyi aynı anda takip edebilme yeteneğine sahip, film eleştirmeni ve blogger. Peki biz kimiz biz siz degerli takipcilerimize en iyi şekilde ücretsiz scriptleri ve temaları tamamen ücretsiz dagıtmayı hedefliyoruz. Scripthaneniz olarak internet alemin’de scriptleri bizim hanemizde ücretsiz olarak her zaman indirebilirsiniz. Sitem'den Wordpress Temaları,Blogger Temaları,Asp Scriptleri,Php Scriptlerini ücretsiz indirebilirsiniz.

2 yorum

  1. Öneri ve açıklama için teşekkürler Notepad++ daha denemememiştim işimi kolaylaştırabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top