Adobe Fireworks Nedir? | Scripthaneniz Adobe Fireworks Nedir? | Scripthaneniz

Adobe Fireworks Nedir?

Adobe Fireworks Nedir?

Adobe Fireworks Nedir? arkadaşlar bugün sizlere bu konu hakkında bilgi verecegim inşallah faydalı olur. Webmasters kategorisine bakarak daha fazla yazımıza göz atabilirsiniz.

Adobe Fireworks, gene yazılım şirketinin en ünlü vektörel çizim ve grafik editör yazılımlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Adobe firması, özellikle son birkaç sene içinde grafik yazıları üzerine çok daha fazla yoğunlaşmış ve bu grafik yazılımları sayesinde önemli bir kimliğe bürünmüştür. Adobe Photoshop ve Adobe İllustratör programlarının genel altyapılarını bünyesinde barındıran ve son dönemlerde maksimum tercih edilmeye başlanan grafik editörlerinden birisi durumundadır.

Grafik tasarım programları dediğimizde özellikle birkaç sene içinde yaşanmış olan gelişmeler ve Adobe firmasının sektörü eline geçirme çabaları ile birlikte sürekli daha iyi ve kullanılabilir yazılımlar ortaya çıkmıştır. Bu yazılımlar, altyapı anlamında her geçen gün daha büyük bir kitleye ulaşmaya devam ediyor. Fireworks programı birçok farklı işlemi yapabilir ancak özellikle vektörel çizim anlamında geliştirilmiş bir sistem olduğu gibi BİTMAP dosyaları oluşturabilmek için de bilişim sektöründe ki en iyi yazılımlardan birisi durumundadır.

Adobe Fireworks Nedir?
Adobe Fireworks, bitmap ve vektörel grafikler hazırlayabilmek için Adobe firması tarafınca hazırlanmış gelişmiş bir grafik tasarım programı durumundadır. Photoshop ve İllustrator programından birçok farklı özelliği içeriğinde barındıran ve bu programlar içinde yer almayan biroldukça farklı özelliği muhteviyatında barındırmaktadır. Bu vaziyet, aslında Adobe şirketinin Creative Suite satışlarının yükselmesi ile alakalı olarak satış prensibini de bizlere en iyi şekilde açıklıyor diyebilmekteyiz.

Son derece kaliteli bir arayüze haiz ve Adobe şirketinın tüm programlarında yer alan o matematiksel algoritmayı barındıran gelişmiş ve kaliteli bir yazılım olarak da dikkatleri çeker. Biroldukça grafikçi, ayrı ayrı bu yazılımları kullanmak yerine Fireworks programının sunmuş olduğu imkanlar ile tek bir arayüz altında çalışmayı tercih eder.

Adobe Firewors Ne İşe Yarar?
Program yukarıda da bahsettiğimiz üzere vektörel tasarımlar oluşturma ve düzenle işlemlerinde, bitmap çalışmalarında ve genel olarak grafik tasarımları yapımında fazlası ile tercih edilen gelişmiş ve bir o kadar da kaliteli bir yazılımdır. İçerisinde ki çalgılar yardımıyla orantılı grafikler ortaya çıkar ve bu orantılı grafikler, ilerleyen süreçte herhangi bir görsel sorunya mahal vermeden uzun süreli olarak kullanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Adobe İllustrator Vektörel Çizim Programı Nedir? başlıklı makalemizde adobe illustrator, adobe illustrator nedir ve vektörel çizim hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Adam Zeki

Boş saatlerini bilgisayar başında geçirmeye meyilli, uzun yıllar bilgisayar ile uğraşmış, ondan fazla diziyi aynı anda takip edebilme yeteneğine sahip, film eleştirmeni ve blogger. Peki biz kimiz biz siz degerli takipcilerimize en iyi şekilde ücretsiz scriptleri ve temaları tamamen ücretsiz dagıtmayı hedefliyoruz. Scripthaneniz olarak internet alemin’de scriptleri bizim hanemizde ücretsiz olarak her zaman indirebilirsiniz. Sitem'den Wordpress Temaları,Blogger Temaları,Asp Scriptleri,Php Scriptlerini ücretsiz indirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top